آموزش, نقد و بررسی

میکرودرم و ترمیم و جوانسازی پوست

میکرودرم و ترمیم و جوانسازی پوست

میکرودرم و ترمیم و جوانسازی پوست

یکی از مهمترین چالش ها در جوانسازی و پیشگیری از پیری، رفع مشکلات پوستی است. تا به امروز روش های مختلفی برای رفع مشکلات پوستی و نواحی مختلف صورت ارائه شده است. یکی از غیر تهاجمی ترین و مقرون به صرفه ترین روش ها میکرودرم است.

در مقالات بعدی به معرفی موارد استفاده از میکرودرم برای رفع مشکلات رایج پوست از جمله رفع پوست مرده، جوش و جای زخم، کک و مک، سیاهی و پف زیر چشم و … می پردازیم.

میکرودرم و ترمیم و جوانسازی پوست

میکرودرم تراپی چیست

میکرودرم تراپی روشی برای افزایش قوام و درخشندگی کلی پوست است و همچنین برای رفع چین و چروک و خطوط ریز پوست استفاده می شود. این روش یک تکنیک لایه برداری است که با استفاده از دستگاهی سطح بیرونی پوست را به آرامی لایه برداری می کند و سلول های مرده اپیدرم را از بین می برد.

میکرودرم معمولا دو بخش دارد. یک ماده لایه‌بردار مانند کریستال یا ذرات الماس و یک مکنده ماشینی برای اینکه پوست را در حین لایه‌برداری به آرامی لیفت کند.

معرفی میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش جوانسازی غیر تهاجمی و ایمن است. در این روش پزشک متخصص با اسپری یا مالش ذرات ریز کریستال روی سطح پوست، سطح بالایی پوست را لایه برداری می کند.
هدف از این روش جوانسازی پوست است.

این روش معمولاً دردناک نیست و حدود سی تا چهل دقیقه برای صورت و حدود 20 دقیقه برای گردن طول می کشد. بسته به نوع پوست و دلیل میکرودرم ابریژن، افراد ممکن است درمان های هفتگی، دو هفته یکبار یا ماهانه داشته باشند.

لایه برداری پوست با میکرودم چگونه انجام می شود

سطح بیرونی پوست را به صورت مکانیکی لایه برداری می کنیم و سلول های مرده را از اپیدرم جدا می کنیم. لایه برداری با حرکت پروب و مجله روی پوست انجام می شود. این ژورنال ها کاملا سفارشی هستند که هر کدام از این ژورنال ها برای یک نوع پوست از نظر رنگ می باشد.

محفظه ای که مجله ها در آن وصل می شوند قفسه نامیده می شود که محل نگهداری ضایعات پوستی است و هر قفسه را می توان 40 بار استفاده کرد.

پس از ایجاد این شرایط با حرکت آهسته دستگاه بر روی پوست، فرآیند حذف برخی ریزمغذی ها از سطح پوست آغاز می شود. برای افزایش اجابت مزاج می توان این حرکت را چندین بار در همان حالت تکرار کرد. اطمینان از صحیح بودن اتصال نخ و دسترسی به دستگاه و قرار گرفتن انتهای دستگاه روی سطح پوست بسیار مهم است.

سخن پایانی

در این مقاله با میکرودرم و ترمیم و جوانسازی پوست آشنا شدیم. با انتها رسیدن این مطلب ، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات خود در مورد زیبا و جوانسازی پوست را بالا ببرید.

لطفا اگر نظر یا نکته ای دارید ، در بخش نظرات ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *