آموزش, نقد و بررسی

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی برای جوانسازی پوست با سوزن های کوچک است. این مقاله به تمام سوالاتی که ممکن است در مورد این روش مدرن زیبایی پوست و مو داشته باشید پاسخ می دهد. در این مقاله به روش جوانسازی با تزریق میکرو، استفاده از آن، هزینه ها و خدمات قبل و بعد از زیبایی می پردازیم. این روش مدرن و محبوب جوانسازی به عنوان درمان بازسازی کلاژن پوست شناخته می شود.

میکرونیدلینگ چیست

میکرونیدلینگ راهی برای بهبود زخم ها، افزایش کلاژن پوست و تقویت رشد مو با استفاده از سوزن های بسیار کوچک است. میکرونیدلینگ بسیار کم خطر است و در سال 1995 به دنیای جوانسازی پوست معرفی شد.این تکنیک در ده سال اخیر با کمک تکنولوژی و رسانه های جمعی پیشرفت زیادی داشته است.

جوانسازی با نیدل چگونه انجام می شود

میکرونیدلینگ تزریق تعداد زیادی سوزن کوچک و کوتاه به پوست با هدف جوانسازی و زیبایی است. برای انجام این روش، یک دستگاه اتوماتیک با یک سوزن استریل شده در انتها به داخل پوست رفته و سوراخ های کوچکی در لایه بالایی پوست ایجاد می کند. با توجه به اینکه این زخم عمدی و کنترل شده است، باعث ضربه زدن به بدن و انتقال فیبروبلاست ها به محل زخم شده و باعث تولید کلاژن بیشتر می شود.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ با ایجاد زخم های کوچک با دستگاه به جوان سازی پوست کمک می کند که گاهی باعث می شود مقداری خون از زخم جاری شود. این آسیب ها منجر به شروع ترمیم پوست می شود. بدن با تولید الاستین و کلاژن جدید سعی در ترمیم سریع زخم دارد. کلاژن و الاستین موادی هستند که به پوست شما قدرت و قابلیت ارتجاعی می دهند و آن را جوان تر نشان می دهند.

تجهیزات و لوازم برای انجام جوانسازی با نیدل

بسته به نوع پوست، ناحیه مورد نظر و تشخیص پزشک، کاربردهای بسیار و متنوعی برای میکرونیدلینگ وجود دارد. در زیر به معرفی این دستگاه ها می پردازیم. این دستگاه شامل موارد زیر می باشد.
  • دستگاه درمارولر
  • دستگاه درماپن
  • کارتریج

دستگاه درمارولر

محبوب ترین دستگاه میکرونیدلینگ درمارولر است که دارای سوزن هایی با ضخامت ها و قطرهای مختلف است. سوزن روی غلتک نصب می شود و باعث می شود لایه های بالایی و میانی پوست با کوکتل های تغذیه ای مخصوص تغذیه شود.

درمارولر می تواند پوست شما را زخمی کند. این زخم ها بسیار کوچک هستند و درد زیادی ایجاد نمی کنند. این زخم های میکروکنترل شده ایجاد شده در پوست با تولید کلاژن در لایه های پوست به جوان سازی پوست کمک می کند. کلاژن بیشتر به معنای پوست شاداب تر و صاف تر است.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

دستگاه درماپن

دستگاه درماپن یکی از پرکاربردترین دستگاه های میکرونیدلینگ می باشد که دارای دوازده سوزن بسیار ظریف در انتهای آن می باشد. این سوزن های ظریف به لایه های بالایی و میانی پوست نفوذ کرده و سوراخ های کوچکی در آنجا ایجاد می کنند. تمرکز اصلی دستگاه درماپن موتور الکتریکی داخل آن است. DermaPen به صورت عمودی روی پوست قرار می گیرد و موتور داخل دستگاه سوزن ها را به ترتیب به داخل پوست حرکت می دهد.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

سخن پایانی

در این مقاله با جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ آشنا شدیم. با انتها رسیدن این مطلب ، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات خود در مورد زیبا و جوانسازی پوست را بالا ببرید.

لطفا اگر نظر یا نکته ای دارید ، در بخش نظرات ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *